online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Wątki ulotne #3 – Sens życia
<
Wątki ulotne #1 – Kurtyna nocy
>

Wątki ulotne #2 – Sprane marzenia

 Marzenia są jak ulubiona koszulka, bluza albo inna para dżinsów. Każdy ma coś takiego w swojej szafie. Ukochany ciuch, który jest z nami od tak dawna, że czasem ciężko sobie przypomnieć skąd w ogóle się wziął. Pasuje idealnie, i to od pierwszego dnia, tak że prawie nie czuć go na skórze. Ale czuć go gdzieś w środku: dodaje pewności siebie, daje poczucie bezpieczeństwa, na wyjeździe dzięki niemu czujemy się bliżej domu. Taki łach-przyjaciel. Z każdym praniem jednak staje się on coraz bardziej spłowiały, zetlały. Tu puścił szew, tam zrobiła się dziurka. W końcu zostawiamy go gdzieś na dnie szafy, po to, by natknąć się na niego od czasu do czasu, ale nie musieć wyrzucać, bo w końcu jest jeszcze dobry. I tam zostaje zwykle już na zawsze – na pachnącym lawendowym środkiem na mole podtrzymaniu życia.

 

 Identycznie jest z marzeniami, do których przywykliśmy, że są z nami od zawsze. Najpierw żyjemy nimi, nosimy w sercu codziennie, potem wracają one do nas gdy mamy czas i energię. Pierzemy je, odświeżamy od czasu do czasu i odwieszamy na inną okazję, aż w końcu zmieniają się we wspomnienia marzeń gdzieś na dnie szafy naszego życia.

 

 Wtedy możemy już co najwyżej pocieszyć tym, że zostały nam ładne, kolorowe klamerki na pustym sznurku na pranie.

 

Liczba ocen: 2
75%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Nazareth
Kategoria: inne

Liczba wejść: 25

Dodano: 2021-08-26 08:15:27
Komentarze.
z dużym wykopem
Piękne porównanie marzeń do ciągle pranych ubrań. Sam proces marzenia jest przyjemny, ale w końcu przyjdzie taki czas, że bardzo chciałoby się te marzenia spełnić. Gdy to się nie udaje - niespełnione marzenia odejdą w cień.
Super tekst
Odpowiedz
aniamarzycielka Dziękuję. Po nicku wnoszę, że trafił do właściwej osoby
Odpowiedz
Ozar 2 m.
z wykopem
No cóż zawsze mi się wydawało, że człowiek umiera wtedy, kiedy przestaje marzyć. Porównanie do starych ubrań jest o tyle uprawnione, o ile nasze marzenia nie spełniły się i od lat nosimy je w umyśle tak jak rzeczy w szafie. Czasami pozostaje po nich tylko westchnienie...
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.