online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Wątki ulotne #4 – Misie-patysie
<
Wątki ulotne #2 – Sprane marzenia
>

Wątki ulotne #3 – Sens życia

 „Jaki jest sens życia?” – pytanie stare jak… no cóż, życie. Ilu filozofów zjadło na nim zęby? Jak wielu myślicielom spędzało ono sen z powiek? Ile to już padło odpowiedzi? Romantycy twierdzą, że to miłość, bez której wszystko blednie. Bankierzy, że bogactwo, które „prawdziwego życia” pozwala zakosztować. Tradycjonaliści mówią, że prawdziwą esencją egzystencji może być tylko rodzina i Bóg. Natomiast ci, co życie dokładnie zmierzyli i zważyli, rozłożyli na czynniki pierwsze, sfotografowali, opisali i skatalogowali, ci co przez szkiełko patrzą w serce, porachowali je dokładnie i wyliczyli, że sens życia równy jest „42”. Wszyscy oni mają rację. Wszyscy również się mylą. Bo ten, kto sensu poszukuje, już go odnalazł. Ten natomiast który twierdzi, że go poznał, właśnie go utracił.

Liczba ocen: 1
62%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Nazareth
Kategoria: inne

Liczba wejść: 28

Dodano: 2021-08-27 12:13:42
Komentarze.
Karawan 3 m.
SJP: sens=znaczenie, treść, uzasadnienie.
Ergo kwestia na dłuuugie jesienne wieczory A wg mnie przekornie odpowiedź prosta: bo może istnieć (to jest uzasadnienie!), więc resztę; treść i znaczenie wypełnia. Lecz homo sapiens koniecznie chce racjonalizować i dlatego z szympansem w gry losowe przegrywa .
Znany genetyk sens życia odnalazł i popełnił samobójstwo - nie ścierpiał wiedzy, że żyje tylko by przekazać geny, a reszta to jego fanaberie i ich konsekwencje!
Jaki jest sens życia wirusa Covid? Śmierć 4,5 miliona ludzi! To dużo przerwanych treści, to dużo nawozu dla roślin... A uzasadnienie? "Kara za grzechy"? Ano niestety tak! Namnożyliśmy się bez miary (to nie grzech!!) i żremy bez miary i śmiecimy bez miary nie zważając, że produkujemy tak żywność dla bakterii, grzybów i wirusów. Mamy więc cośmy sami wybrali! Choć, ku zmartwieniu kapłanów i wierzących żadnej boskiej interwencji tu nie widzę. Dobrze jednak, że samotny wilk Nazareth wrócił.
Odpowiedz
Karawan bardzo wnikliwy komentarz, dziękuję. Ciebie też dobrze widzieć, Karawanie
Odpowiedz
Canulas 3 m.
z wykopem
Uwielbiam tak skomponowane treści. W sensie - kompozycji wizualnej. Treść nie odstaje, skłania do myślenia.

Mam wątpliwość, choć daleki jestem od "mądrzenia się".

"Jak wielu myślicieli spędzało ono sen z powiek?" - czy tutaj nie powinno być "myślicielom", czy nie zrozumiałem sensu zdania?
Odpowiedz
Canulas powinno, masz rację. Dzięki.
Odpowiedz
Ozar 2 m.
Nazareth kufa coś ty zaczął pracować jako filozof, jakiś myśliciel czy coś? Kurdę nie poznaje cie, choć znamy się od lat. Zamiast pisać o Braciach, gdzie byłeś mistrzem zaczynasz tu jakieś teksty abstrakcyjne. Kurdę nie kumam tego.
Jaki jest sens życia. Ja pier... to chyba najtrudniejsze pytanie jakie można zadać. Setki, nie tysiące ludzi głowiło się nad tym od czasów rzymskich, czy greckich i nic ciekawego poza abstrakcyjnymi tezami nie wymyślili. To coś takiego jak pytanie co było pierwsze? Jajko czy kura?
Kurdę nie wiem czyś tym samym Nazarethem którego znałem ongiś...
Odpowiedz
Ozar domorosłym filozofem byłem od zawsze, chociaż skrzętnie się z tym ukrywałem. Prawdziwy szok to byś przeżył, jakbyś się dowiedział, że moja twórczość literacka, kręci się obecnie w 90% wokół horroru
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.