online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Wątki ulotne #11 – Są takie dni...
<
Wątki ulotne #9 – Myślenie, cierpienie i zatwardzenie
>
Praca Wyróżniona

Wątki ulotne #10 – Bądź sobą!

 „Po prostu bądź sobą” – tyle razy się to słyszy. To takie oczywiste, że można o tym zapomnieć. Nie wiesz co robić? Jak się zachować? Stres cię zjada? Rozwiązanie jest na wyciągnięcie ręki! Bądź sobą! Po prostu! Po prostu? Bezczelność. Gdyby można było być sobą tak po prostu, nie trzeba było tego wszystkim powtarzać.

 Nikt nie mówi o tym, że żeby móc być sobą trzeba najpierw wiedzieć kim się jest. I pytają cię o to oczekując, że odpowiesz na przykład murarzem, albo nauczycielem, prawnikiem, cieślą, barmanem. Jakby w twoim zawodzie mieściło się to, kim jesteś… bzdura. Bzdura do potęgi! Bo przecież praca to, z reguły, ostatnie miejsce, w którym możesz „być sobą”!

 Kiedy ktoś cię spyta „kim jesteś?”, nie mów, że lekarzem, artystą albo tirowcem. Powiedz: wielbicielem czekolady i wczesnego rokoko, osobą, która lubi zbierać poziomki i jeździć na rowerze. Kimś, kto tęskni za miejscami widzianymi jedynie na pocztówkach i kolekcjonerem jesiennych liści marzącym o zostaniu astronautą. Oczywiście jeżeli tym kimś właśnie jesteś, i jeżeli osoba, którą jesteś, jest na tyle bezpośrednia, by odpowiadać w ten sposób. A jeśli jesteś kimś innym, spróbuj dowiedzieć się kim.

 A kiedy dowiesz się już o sobie tych wszystkich małych rzeczy, sprawiających, że ty to ty, kiedy poznasz i polubisz tę osobę, za to kim jest. Wtedy nią bądź. Bądź sobą, ale nie „po prostu”, bo w byciu sobą nie ma nic prostego.

 

Liczba ocen: 3
81%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Nazareth
Kategoria: inne

Liczba wejść: 28

Dodano: 2021-09-20 11:18:57
Komentarze.
z wykopem
Nic dodać, nic ująć. W punkt!
Pozdrawiam!
Odpowiedz
z dużym wykopem
Bardzo mądrze powiedziane - w sumie bycia sobą trzeba się tak naprawdę uczyć i nie jest to łatwe, ale na pewno warte zachodu.
Odpowiedz
jacek79 2 m.
z dużym wykopem
Gratulacje!!
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.