online:
Liczba użytkowników online w ciągu ostatnich 60 min.
jasno
Wątki ulotne #12 – Słoma w butach
<
Nikt nie kocha tak, jak stary pies
>

Dzień dobroci dla zwierząt - to dziś!

 Kiedy słyszę jak, ktoś mówi o dniu albo miesiącu dobroci dla zwierząt w pierwszej chwili zawsze wszystko aż się we mnie gotuje. „Jak to: dzień?!”. „Jak to: miesiąc?!”. Dzień dobroci dla zwierząt powinien być codziennie, bo co to za pomysł by na Dobro, jakiekolwiek dobro, był określony termin, a przedtem i potem co? Można dobrym nie być? Można być złym? Po chwili jednak udaje mi się uspokoić, przypomnieć sobie, że to wcale nie o to chodzi.

 Po prostu większość ludzi nie widzi na co dzień ogromu zła i okrucieństwa, które dotyka zwierząt, przez cały rok, nie tylko w październiku. Większość ludzi nie smarka w rękaw, wioząc do schroniska wilczura, będącego w lędźwiach nie grubszym niż męskie ramię. Na całe szczęście, gro znanych mi osób, nie musi wyjść z pracy, i schować się gdzieś, żeby się wyryczeć, po tym jak zobaczy, kolejnego chorego psa seniora, który został wyrzucony jak śmieć do rowu. Cieszę się również, że bardzo niewielu osobom śnią się po nocach te zwierzaki, które domu nigdy nie znalazły i już nigdy go nie znajdą. Przynajmniej z jednej strony, to bardzo dobrze…

 Z drugiej jednak może byłoby lepiej, gdyby każdy doświadczył w życiu chociaż jednej takiej sytuacji, bo kto nigdy nie zmarzł, nie umie docenić ciepła, kto nie był głodny, nie wie, ile warte jest jedzenie, a kto nie zaznał prawdziwego mroku, nie umie kochać światła.

 Zwierzęta potrzebują ludzkiej dobroci cały rok, każdego miesiąca i każdego dnia, ale dobrze, że mają, chociaż swój październik na to, by przypomnieć o sobie co roku, tym, którzy zwykle nie dostrzegają ich cierpienia. Dobrze, że mają swój dzień, w którym organizowane są zbiórki karmy, kocy, pieniędzy i innych rzeczy, potrzebnych, by ułatwić im przetrwanie nadchodzącej zimy. Każdy okruch dobra się liczy, każdy ma swoją wagę i znaczenie, za każdy trzeba być wdzięcznym. Łatwo o tym zapomnieć, widząc wciąż ogrom krzywd, doznawanych przez bezbronne stworzenia. Dlatego dziękuję wszystkim, którzy biorą sobie do serca dzień i miesiąc dobroci dla zwierząt, którzy odpowiadają na apele o pomoc i dokładają, chociaż małą, najmniejszą cegiełkę do tego, by pomóc zwierzętom. To dobro do was wróci, jestem tego pewien. Tym zaś, którzy nie mieli jeszcze na to czasu, przypominam, że wciąż zostało wiele dni miesiąca dobroci dla zwierząt. Można je jeszcze doskonale wykorzystać na czynienie dobra. Ci natomiast, którzy nie zdążą w październiku, mogą nadrobić to w listopadzie, albo grudniu. Mogą też skorzystać z całego następnego roku i wszystkich kolejnych lat, bo tak jak nie ma zbyt małej ilości dobroci dla zwierząt, tak nie może jej być też zbyt wiele.

 

2612 zzs

Liczba ocen: 2
87%
0%
25%
50%
75%
100%
© Copyright - wszystkie prawa zastrzeżone.
Autor: ~Nazareth
Kategoria: inne

Liczba wejść: 21

Dodano: 2021-10-04 08:06:20
Komentarze.
Canulas 2 m.
z dużym wykopem
Świetny tekst, choć... nie. Raczej: mądry, dobry, potrzebny.

Odpowiedz
Canulas dziękuję
Odpowiedz
z dużym wykopem
Prawda jest taka, że ludzie całego mnóstwa rzeczy mogliby się od zwierząt nauczyć, ale ci, którzy najbardziej tego potrzebują, zwykle są zbyt zapatrzeni w samych siebie.
Mądry tekst, który każdego powinien skłonić do refleksji.
Odpowiedz

Polub nas na facebooku!

fb-t3kstura TW-t3kstura

Strona Główna  ·  Forum  ·  Pomoc  ·  Kontakt  ·  Regulamin  · 

Foldery  ·  Tagi  

Nasza strona używa plików cookies. Korzystając ze strony, wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.